SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Enflasyon Rakamları Resmi Bir Şekilde Açıklandı

Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) şubat ayı içerisinde %0,81, Yurt İçindeki Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ – ÜFE) %1,26 oranında arttı. Senelik enflasyon ise tüketici fiyatlarında %10,13 oranında, yurt içindeki üretici fiyatlarında da %15,36 seviyesinde takip ediyor..

Enflasyon Rakamları Resmi Bir Şekilde Açıklandı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 03 Mart 2017 - 19:32 'de eklendi ve 1.005 kez görüntülendi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun yayımlamış olduğu verilerine göre, şubat ayının itibari ile 12 aylık ortalamalar dikkate alınmış olduğunda, tüketici fiyatları % 7,88 oramında, yurt içindeki üretici fiyatları ise %5,87 oranında arttı.TÜFE, şubat ayı içerisinde bir önceki senenin aralık ayına göre %3,29 oranında, geçtiğimiz senenin aynı ayına göre ise %10,13 oranında yükseldi. Yİ – ÜFE de 2016 senesinin aralık ayına göre %5,29 oranında, geçtiğimiz senenin aynı ayına kıyas ile de %15,36 oranında arttı.

Ekonomistler, şubat ayı içerisinde TÜFE’nin yaklaşık olarak % 0,4 oranında artmasını ön görmüş idi. Ankete katılmış olan ekonomistlerin şubat ayı amacı ile enflasyon beklentileri ise en düşük olarak % – 0,14 ve de en yüksek ise % 0,69 oranı aralığında yer almış idi.

Diğer yandan, ekonomistlerin şubat ayındaki enflasyon beklentilerinin mevcut ortalamasına ( % 0,40 ) göre ise, bir önceki ay % 9,22 oranında olan senelik enflasyonun, % 9,68 oranına yükselecek olduğu da hesaplanmış idi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA