SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Evlerin Fiyatları Tekrardan Belirlenecek

Çevre ile Şehircilik Bakanlığı ve de Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonu gayrimenkullerin gerçek değerlerini ortaya çıkartabilecek yeni standartlarıda belirlemiş olacak.

Evlerin Fiyatları Tekrardan Belirlenecek
Bu haber Vedat Soylu tarafından 21 Şubat 2017 - 19:45 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Çevre ile Şehircilik Bakanlığı ve de Maliye Bakanlığı’nın koordinasyonu gayrimenkullerin gerçek değerlerini ortaya çıkartabilecek yeni standartlarıda belirlemiş olacak.Buna göre ise her şehrin ya da ilçenin konut değerleri tekrardan belirlenecek. Gayrimenkul alım satımları esnasında tartışma konusu durumunda bulunan değerleme probleminin çözüme kavuşturulması maksadıyla izlenebilecek yol haritası bu ayın sonunda masaya yatırılacak. Tapuda ise en düşük harç ödeme problemini bitirecek çalışma büyük bir hız kazandı.

Belediyelerde belirlenmiş emlak rayiç bedelinin yerine Türkiye geneli amacı ile değer haritaları oluşturulmuş olacak. Tapu ile Kadastro Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile birlikte 27 Şubat ila 3 Mart 2017 tarihlerinin arasında ”Gayrimenkul Değerlemesi Çalıştayı” gerçekleştirilecek. Maksat ise, konut ve de arsa almayı isteyenler için banka ile birlikte belediye, emlak şirketleri ile değişik kurumlar tarafından gerçekleştirilen değerlere standartların getirilmesidir.

Mevcut uygulama esnasında alım ve satımlarda belediyelerin emlak rayiç değerlerinin kullanılacak olduğu açıklandı. Bu rakam ise gerçek değeri yansıtmadığından dolayı gayrimenkul alım ve satımlarından alınan tapu harçlarından elde edilmiş olan geliri düşürmekte. Normal olarak 500.000 TL değerinde bulunan bir arsanın tapudaki rayiç bedeli ise 100.000 lirayı anca bulmakta.Yapılmış olan haberine göre ise konut ve arsa gibi gayrimenkullerin değerlenmesi konusunda hastane ile birlikte okul, metro, alışveriş merkezleri gibi yerlere uzaklık göz önünde bulundurulmuş olacak. Evin ana cadde üstünde bulunup bulunmadığı, kat izni ve de ilave imar hakkı gibi bütün verilerde gayrimenkulün değeri belirlenir iken, önemli kriterlerden bir tanesi olacak.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı