SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

İnönü Yalısının İcradan Satılacağı Açıklandı

Boğaziçi’ndeki en gözde klasik Osmanlı yalılarından bir tanesi olan Sevinç ve de Erdal İnönü Vakfı’na ait bulunan Anadoluhisarı’nda yer alan 100 senelik Komodor Remzi Bey Yalısı, senelerdir süregelen hukuk savaşının sonrasında bir defa daha icradan satışa çıkartılacak.

İnönü Yalısının İcradan Satılacağı Açıklandı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 24 Şubat 2017 - 17:26 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.

Boğaziçi’ndeki en gözde klasik Osmanlı yalılarından bir tanesi olan Sevinç ve de Erdal İnönü Vakfı’na ait bulunan Anadoluhisarı’nda yer alan 100 senelik Komodor Remzi Bey Yalısı, senelerdir süregelen hukuk savaşının sonrasında bir defa daha icradan satışa çıkartılacak.İstanbul Kültür Mirası ile Kültür Ekonomisi Envanteri içerisinde bulunan bu yalı, 1917 senesinde inşa edildi. Cumhuriyetin ilk senelerinde Balkan ile birlikte Çanakkale, Sakarya ve de Büyük Taarruz’da savaşmış olan Mümtaz Aktay Paşa tarafından satın alınmış olan yalıya 1972 senesinde sahip olan Erdal İnönü, binayı kagir şeklinde tekrardan yaptırıp, ”Benden sonrasında bir müze olsun” ifadeleri ile vasiyette bulunmuştu.

20 milyon lira tutarında bir fiyat biçilmiş olan yalı bir banka borcu sebebiyle 28 Şubat tarihinde ihale yoluyla satışa sunuluyor olacak. Taban oturması alanı 153 metrekare, toplamdaki kullanım alanı da 634 metrekare olan bu yalıda 4 salon ile birlikte 6 oda ve de 7 banyo ve tuvaletle asansör bulunmakta. Denize sıfır konumda bulunan yalı Anadoluhisarı Kalesi ve de Boğaziçi arasında kalmakta. Binanın girişinde ise tek katlı 25 metrekarelik alana sahip bir görevli binası yer alıyor. 28 Şubat tarihi içerisinde Beykoz Adliyesi’nin Beykoz İcra Müdürlüğü Kalemi içerisinde ihaleye çıkacak bu yalının ilk ihalede alıcısı bulunmaması durumunda, 2. ihale ise 28 Mart tarihinde yapılacak.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA