SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İnternetten alışveriş son derece artmışken ve hemen hemen her ihtiyacımızı online alışveriş sitelerinden sağlarken peki şifre ve kredi kartı güvenliğimizi nasıl sağlarız? Haberin devamında internette nasıl güvende olursunuz sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 23 Ocak 2017 - 16:01 'de eklendi ve 2.031 kez görüntülendi.

Her gün neredeyse online alışveriş yapıp aradığını bulamayan, parasının karşılığını alamayan ve dolandırılan insanlarla karşılaşır olduk. Çünkü hayatın pahalılaşmasıyla insanlar kaliteli malları ucuza nasıl alabiliriz onun peşine düşmektedirler. Durum bu olunca online tezgahını iyi ayarlayan sahtekarlara da gün doğmuş oldu.Peki, bu sahtekârların eline düşmemek için ne yapmak lazım? Öncelikle herhangi bir siteye girmeden önce bilgilerinizin çalınmaması için bağlandığınız ağın son derece güvenilir olmasına dikkat edin. Public Ethernet dediğimiz herkese açık WİFİ ağlarından uzak durun. Eğer bu bağlantıyı illa kullanmanız gerekirse izi sürülemeyen bir şifreleme yöntemi olan VPN sistemini kullanın. (Ama bu yöntem legal bir yöntem değildir her zaman kullanmayın)

Bilgisayarlarınızı ve telefonlarınızı hep en yüksek güncelleme sürümde muhafaza edin. Çünkü her yeni bir sürüm bir bug yani hatayı giderdiği ve yeni şifreleme yöntemlerine sahip olduğu için sahtekârların bunu keşfedip sistem açıkları hakkında yeni algoritmalar üretmeleri zaman alacaktır. Siz de o zamana kadar bir sonraki sürümü yüklemiş olursunuz zaten ve klasik bir korunma yöntemi olarak şifrelerinizi yerel kullanıma açık bilgisayarlara kaydetmeyin ve kimseyle paylaşmayın.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı