SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

İran, Doğalgazda İndirim Yaptı!

Tahkim Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar sonucunda bundan sonra artık İran’dan ithal edilen doğalgaz’ın fiyatında yaklaşık olarak % 13,3 oranında bir indirim söz konusu olacak. Tahkim Mahkemesi’nin vermiş olduğu bu karar sebebiyle İran Türkiye’ye yaklaşık olarak 1,9 milyar dolar tazminat verecek. Detaylar haberimizde…

İran, Doğalgazda İndirim Yaptı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 24 Ocak 2017 - 20:18 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

İran Petrol Bakan Yardımcısı ve Ulusal Gaz Şirketi Genel Müdürü Hamid Rıza Iraki, İran’a açmış oldukları Tahkim Mahkemesindeki davayı kazandıklarını dile getirdi. Ayrıca Rıza Iraki bundan sonra  ihraç edilen doğalgaz’ın fiyatında yaklaşık olarak %13,3 oranında bir indirimin söz konusu olduğunu dile getirdi. Bundan sonra doğalgazı daha ucuza ihraç edeceğiz. Yarı resmi İran Öğrenci Haber Ajansı’nın yapmış olduğu habere göre İran’ın başkenti olan Tahran’a gelerek basın toplantısı yapan Iraki, Uluslararası  Tahkim Mahkemesinde davayı kazandıklarını ve bundan sonra Türkiye’ye ihraç edilen doğalgazın fiyatında yaklaşık olarak %13.3 oranında bir indirime gidilecek. Ayrıca sadece indirimle kalmayacak İran Türkiye’ye 1,9 milyar  dolar tazminat ödemesi yapacak.1,9 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT

Uluslararası Tahkim Mahkemesi’nin vermiş olduğu bu karar sonucunda bundan sonra ülkemize verilen doğalgaz fiyatında yaklaşık olarak %13.2 oranında bir indirim olacağını dile getiren Iraki, durumun sadece bundan ibaret olmadığını belirterek Tahran’ın Ankara’ya yaklaşık 1,9 milyar dolar civarında bir tanmizat parası vereceğini de dile getirdi.

TÜRKİYE 2012’DE DE DAVAYI KAZANMIŞTI!Türkiye, İran aleyhine doğalgaz fiyatının yüksek verildiği konusunda 2012 yılında da açmış olduğu  uluslararası tahkim davasında yine mutlu ayrılan taraf olmuştu. Uluslararası Tahkim Mahkemesi, İran’ın Türkiye’ye ihraç etmiş olduğu 2011 yılından bu zaman kadar %10-15 oranında indirime gitmesi veya tazminat ödemesi yönünde yine karar almıştı. Arkadaşlar bu indirim sonucunda evlerimizdeki doğalgaz fiyatlarına da büyük ihtimalle yansıyacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA