SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İşsizlere Müjde 1 Milyon 250 Bin Kişiye İş İmkanı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik fonunda biriken parayla 1 milyon 250 bin gence iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

İşsizlere Müjde 1 Milyon 250 Bin Kişiye İş İmkanı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 20 Mart 2017 - 21:16 'de eklendi ve 1.027 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik fonunda biriken parayla 1 milyon 250 bin gence iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar içinde işsiz gençleri ilgilendiren bilgiler yer aldı. Bakan Müezzinoğlu, bir milyon gence iş güvencesi verdi. Bu gençlere yeni iş imkanları aralayacak kaynağın İşsizlik Fonunda biriktiğini kaydeden Bakan, “Fondaki 104 milyar liralık kaynak yeni iş imkanları için garanti oldu. Bu parayı Türkiye’deki işsizlik oranının düşürülmesi için kullandık. Var olan istihdamı korumak ve istihdama artılar kazandırmak için, İşsizlik Fonundaki biriken para etkili oldu. Bu kapsamda yapılacak harcamalar içerisinde iş başı eğitim programları, toplum yararına çalışma programları ve meslek eğitimleri yer aldı. Bu kalemler fondan 7,9 milyar TL’den fazla kaynak aktarımı gerçekleştirildi. Ek istihdam programına ise 2,4 milyar TL’lik destek verildi. Bu program dahilinde 280 bin kişi istihdam edildi” dedi.

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında kamuda farklı statülerde çalışanların bulunduğunu belirterek konu ile ilgili olarak bir hazırlık içinde olduklarını ifade etti.Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamalarına göre 2017 yılı içinde taşeron işçilerin kadro çalışmaları sona erecek. Bu bağlamda taşeron işçilerin 2017 yılında kesin olarak kadroya geçirilmeleri referandumdan sonraki çalışmalarla netlik kazanacak.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı