SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kipa Migros Tarafından Satın Alındı

Migros, Tesco Kipa’nın % 95,5’lik kısmının satın alınmasını 199 milyon lira tutarına tamamladığını belirtti.

Kipa Migros Tarafından Satın Alındı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 01 Mart 2017 - 20:15 'de eklendi ve 1.133 kez görüntülendi.

Migros, Tesco Kipa’nın % 95,5’lik bir kısmının Tesco Overseas’den satın alınması işlemini bugün resmi bir şekilde tamamladı. Hisselerin satışının bedeli ise 199 milyon lira tutarında resmi bir şekilde açıklandı.Migros tarafından KAP’a yapılmış olan resmi açıklama içerisinde, Tesco Kipa içerisinde yönetim kontrolü değiştiğinden dolayı zorunlu çağrı yükümlülüğü doğmuş olduğunu ve bundan muafiyet amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulacak olduğu da açık bir şekilde belirtildi.

Migros ayrıca, hisse satın almasının bedelinin Tesco Kipa’nın tahmini senelik bilançosuna göre belirlenmiş olduğunu, kesinleşmiş olan bu bilançoya göre ise nihai fiyat düzeltmesi yapılabilecek olduğunu da resmi bir şekilde belirtti.

Migros’un geçtiğimiz sene içerisinde Tesco Kipa’nın % 95.5’lik kısmını 302.3 milyon lira tutarından almak amacı ile İngiltere merkezli olduğu açıklanan Tesco Overseas şirketiyle geçtiğimiz sene haziran ayında anlaşmayı imzalamış, fakat fiyatın revize edilebilecek olduğunu burda da belirtmişti.Migros tarafından KAP’a yapılan açıklamada ise;

”Ana hissedarımız olan Tesco Overseas Investments Limited şirketinin tarafından iletilmiş güncel bilgilere göre nominal değeri hissenin başına 1 Türk Lirası ve de toplamda ödenmiş sermayesi ise 1.332.682.000 Türk lirası olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık olarak %95,5’lik kısmına tekabül eden hisselerinin hepsinin satışına yönelik olarak 10 Haziran 2016 tarihi içerisinde Migros Ticaret A.Ş. ile birlikte bir hisse alım satım sözleşmesinin imzalaması tamamlanmıştır” ifadelerine yer verildi..


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı