SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Makarnanın İç Tüketimi Konusunda Rekor Kırıldı

Türkiye Makarna Sanayicilerinin Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Abdülkadir Külahçıoğlu, ”Kişi başına düşen tüketimimizi 8,5 kiloya kadar çıkartmayı başardık. 8,5 kilo ise son senelerde ulaşmış olduğumuz en iyi rakam.

Makarnanın İç Tüketimi Konusunda Rekor Kırıldı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 04 Mart 2017 - 20:00 'de eklendi ve 1.103 kez görüntülendi.

Sektörümüzün mevcut hedefi ise bunu 10 kiloya kadar çıkartmak. Tüketim içerisinde dünyada 10. sıraya kadar yükselmeyi başardık, daha da üst sıralara çıkmayı hedeflemekteyiz” ifadelerine yer verdi..Açıklama içerisinde Türk toplumunun son zamanlarda sağlıklı beslenmeye olan alakasının artmasıyla beraber, makarna tüketiminin de çoğalmış olduğunu, bu durumun ise kendilerini fazlası ile mutlu etmekte olduğunu söyledi.

Sektörün ise, 2016 senesi içerisinde iç tüketim rekoruna ulaşmış olduğunu açıklayan Külahçıoğlu, şu şekilde konuşmaya devam etti; ”Kişi başına düşen tüketimimizi 8,5 kiloya kadar çıkartmayı başardık. Türk toplumunun son senelerde artık sağlıklı beslenmeye olan alakasının çoğalmış olması, yaşamın daha da hızlanması, pratik ve de doyurucu bir yemek durumunda bulunan makarnaya da ilgiyi arttırmış oldu. Sektörümüzün yaptığı bilinçlendirme ile alakalı çalışmaları, bilim adamları ve de diyetisyenlerin detaylı bilgilendirmeleri sayesinde makarna, sofralarda git gide hak ettiği yeri almış oldu. 8,5 kilo ise son senelerde ulaşmış olduğumuz en iyi rakamdır. Sektörümüzün ana hedefi ise bunu 10 kiloya kadar çıkartabilmektir. Tüketimde ise dünyada 10. sıraya kadar yükselmeyi başardık, daha da üst sıralara çıkabilme konusunda bir hedefimiz var.”Külahçıoğlu ayrıca, dünya genelinde İtalya’nın tam 26 kiloluk bir tüketim ile 1. sırada yer aldığını, dünya ortalamasının da 15 kilo olduğuna dikkatleri çekerek, bu rakamları yakalayabilmek amacı ile çalışacaklarını açıkladı.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı