SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Maliye Bakanından Vergi Açıklaması!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Katma Değer Vergisi (KDV) iadesi yapmakla görevli özel ihtisas daireleri kurduklarını belirterek, “Kimsenin KDV iadesini bir gün dahi bekletmeye hakkımız yok. KDV iadesi işlemlerinin hızlandırılması lazım.” dedi.

Maliye Bakanından Vergi Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 01 Mart 2017 - 20:50 'de eklendi ve 1.141 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Katma Değer Vergisi (KDV) iadesi yapmakla görevli özel ihtisas daireleri kurduklarını belirterek, “Kimsenin KDV iadesini bir gün dahi bekletmeye hakkımız yok. KDV iadesi işlemlerinin hızlandırılması lazım.” dedi.Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 28. Vergi Haftası kapsamında düzenlenen Vergi Uygulamalarında E-Dönüşüm Panelinin açılışında bir konuşma yaptı. Buradaki konuşmasında, son 14 yıldır ekonominin gelişme ve büyümesinin sağlanması için çok sayıda reform yaptıklarını anlatan Ağbal, vergi kanunlarına ilişkin önemli düzenlemeleri de hayata geçirdiklerini bildirdi.

Şu anda İnternet Vergi Dairesi uygulamasının kullanıcı sayısının 10 milyonu geçtiği bilgisini veren Ağbal, beyannamelerin yüzde 99,8’inin elektronik ortamda alındığını kaydetti. Ağbal, kalan yüzde 0,2’lik kısmın veraset ve intikal vergisi beyannamesi olduğunu, bunların da elektronik olarak alınması için çalıştıklarını bildirdi. 2016 yılında bu sistem üzerinden alınan beyanname sayısının 90 milyonu geçtiğine işaret eden Ağbal, vergi tahsil işlemlerinin de büyük ölçüde bankacılık sistemi üzerinden elektronik ortamda yapıldığını ifade etti.Ağbal, son yıllarda uygulamaya başlanan e-fatura ve e-defter uygulamasını da şu anda 60 bin mükellefin kullandığı bilgisini verdi. Tebligat işlemlerinin elektronik ortamda güvenli şekilde yapılmasını temin edecek yasal yetkiyi alarak mükellefleri e-tebligat sistemine dahil ettiklerini belirten Ağbal, şu anda e-tebligat sistemine kayıtlı mükellef sayısının 2,6 milyona ulaştığını ifade etti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı