SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Opel Resmen Satıldı

Fransız PSA Grup ile General Motors, Opel şirketinin satışı amacı ile artık son aşamaya geldiğini açıkladı. Taraflar ayrıca, pazartesi gününde basın önünde otomobil devinin satıldığını resmi bir şekilde duyuracak.

Opel Resmen Satıldı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 04 Mart 2017 - 19:30 'de eklendi ve 1.101 kez görüntülendi.

Fransız PSA Grup ile General Motors, Opel şirketinin satışı amacı ile artık son aşamaya geldiğini açıkladı. Taraflar ayrıca, pazartesi gününde basın önünde otomobil devinin satıldığını resmi bir şekilde duyuracak.Fransız asıllı Peugeot Société Anonyme (PSA) Amerika Birleşik Devletlerili General Motors (GM)’un Opel’in satışı ile alakalı anlaşmaya vermış olduğu açıklandı. GM ile PSA ayrıca dün el bu konuyla ilgili sıkıştı. Taraflar ise, pazartesi gününde özel bir şekilde basının önündeyken otomobil devinin satışını resmi olarak duyuracak.

PSA ve de GM konuyla alakalı olarak herhangi bir açıklama yapmaz iken Opel’le beraber GM bünyesinde yer almakta olan Vauxhall’ın da PSA bünyesine geçecek olması bekleniyor.

Opel’in yetkilileri ise dün şirket çalışanlarını toplayıp şirketin satış sürecinde bulunduğunu belirtti lakin bu konu ile alakalı olarak herhangi bir detay ise vermedi. GM tam tamına 16 senedir üst üste Avrupa’da zarar etmiş olduğunu açıklıyor. Opel’in ise ödemek mecburiyetinde olduğu borç ve de tazminat tutarlarının yaklaşık olarak 10 milyar dolar civarında olduğu da resmi bir şekilde belirtiliyor.PSA’nın patronu olan Carlos Tavares ise yapılmış olan bu anlaşmayla alakalı gerçekleştirdiği özel bir konuşma içerisinde ”Avrupa’nın bir otomobil şampiyonunu başarılı bir şekilde yaratabiliriz” tarzındaki ifadelerine yer verdi. Opel’in satılacak olduğu konusu ise geçtiğimiz günlerde gündemde çok geniş bir yer bulmuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı