SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Prim Son Ödeme Tarihi Uzatıldı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı aksaklıklar nedeniyle primlerin son ödeme gününün 7 Mart 2017 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Prim Son Ödeme Tarihi Uzatıldı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 02 Mart 2017 - 20:58 'de eklendi ve 1.114 kez görüntülendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı aksaklıklar nedeniyle primlerin son ödeme gününün 7 Mart 2017 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.SGK primlerini ödeyemeyenler için son ödeme günü uzatıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılacak prim ve diğer ödemeler için son gün 28 Şubat Salı günü olarak belirlenmişti. Ancak alacakların tahsilat işlemleri banka sistemlerinde oluşan aksaklıklar nedeniyle aksadı. Banka sistemlerindeki bu sıkıntıların yaşanması sonrası prim ve diğer alacakların son ödeme tarihi 7 Mart Salı gün sonuna kadar uzatıldı.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bankalarda yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 7 Mart 2017 tarihi gün sonuna kadar uzatıldığını açıkladı. SGK’dan yapılan açıklamada, “28 Şubat 2017 tarihinde, Kurumumuzla prim tahsilat anlaşması olan bankaların Kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluşmuştur” denildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yapılan açıklamaya göre, kurum prim tahsilat anlaşması olan bankalara SGK prim ve diğer ödemeler 7 Mart Salı günü sonuna kadar yapılabilecek ve ödemeler yasal süre içinde yapılmış sayılacak.Açıklamada, “Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 28/02/2017 tarihi olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 07/03/2017 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır” İfadesi kullanıldı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı