SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Vergi İndirimi Kabul Edildi!

Mükelleflere vergi indirimi düzenlemesi Torba Kanun teklifinin kabul edilen 4 maddesi ile hayata geçirilecek. Ayrıca damga vergisi, tapu harcı gibi düzenlemeler de 4 madde içinde yer alıyor.

Vergi İndirimi Kabul Edildi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 15 Şubat 2017 - 19:53 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

Mükelleflere vergi indirimi düzenlemesi Torba Kanun teklifinin kabul edilen 4 maddesi ile hayata geçirilecek. Ayrıca damga vergisi, tapu harcı gibi düzenlemeler de 4 madde içinde yer alıyor.Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin ilk 4 maddesi kabul edildi. Teklifle, Gelir Vergisi Kanunu’nun 121. Maddesi “Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi” başlığıyla yeniden düzenleniyor. Buna göre, ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefi olanlar ile finans, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösterenler hariç olmak üzere kurumlar vergisi mükelleflerinden, belirlenen şartları taşıyanların yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan verginin yüzde 5’i, ödenmesi gereken gelir veya kurumlar vergisinden indirilecek.

Yapılan değişikliğe göre ticari, zirai veya mesleki faaliyeti sebebiyle gelir vergisi mükellefi olanlar ile finans, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösterenler hariç olacak şekilde kurumlar vergisi mükelleflerinden, belirlenen şartları taşıyanların yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan verginin yüzde 5’inin, ödenmesi gereken gelir veya kurumlar vergisinden indirilmesine karar verildi. Hesaplanan vergide indirim tutarının, her hal ve takdirde 1 milyon liradan fazla olmayacağına karar verildi. İndirilecek tutarın ödenmesi gereken vergiden fazla olması durumunda ise kalan tutarın, yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannamesinin verilmesi gereken tarihi izleyen bir tam yıl içinde mükellefin beyanı üzerine tahakkuk eden diğer vergilerinden alınmasına karar verildi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı