SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Yeni Kimlikler İzdihama Yol Açtı!

Vatandaşların yeni kimlik çıkartma isteği nüfus müdürlüklerinde yoğunluğa sebep oldu. Detaylar haberimizde…

Yeni Kimlikler İzdihama Yol Açtı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 31 Ocak 2017 - 0:45 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.

E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, yaptığı bir açıklamada  yeni kimlik olan çipli kimliğe geçildiğini ve yoğun bir talebin olduğunu belirtti. Bu yoğun talebe rağmen vatandaşlara en şekilde hizmet verildiğini vurguladı. “Yeni kimlik çıkartmak isteyen vatandaşların yoğun isteği olduğunu bu sebepten ötürü nüfus müdürlüklerinde izdihama yol açtığını belirten Kart, Bu kimlik sayesinde artık hastane, tapu, noter ve kamu gibi yerlerde işimiz daha basit olacak. Yeni çıkarılan bu kimlikleri alma heyecanı, il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde izdihama sebep oldu.” dedi.Yaklaşık olarak 1 Personele 20 Bin Vatandaş Düşüyor!

Kadro boşluğu yaşanması sebebiyle belli başlı yerlerde 1 personele neredeyse 20 bin vatandaşımız düşmekte. Bu durum personel memnuniyetsizliğine  ve kalite eksikliğine yol açmakta. Fakat biz bunca eksikliğimize rağmen elimizden geleni yaparak güzel hizmeti vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz.

Öncelikle Internet Üzerinden ya da 199’dan Randevu Almanız Gerekiyor!İnternet üzerinden randevu almak istiyorsanız ekimlikrandevu.nvi.gov.tr sitesini ziyaret edebilir veya 199 numaralı hattan randevu alarak yanlarında 1 adet biyometrik fotoğraf ile gelmeleri bizler açısından daha iyi olacaktır. Bu sayede yoğunluk da hafifleme meydana gelecektir. Vatandaşlar, online randevu sistemi sayesinde sıra beklemeye gerek kalmadan randevu alabilecekler. Ayrıca kimlerin ücreti hakkında da konuşan Kart, ”Düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA