SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

29 ocak Milli Piyango Sonuçları Çekiliş Listesi ve Bilet Sorgulama

Milli Piyango nedir, nasıl oynanır, Milli Piyango ne zaman çekilir, bilet nasıl sorgulanır, Milli Piyango çekilişi sonuçları nasıl öğrenilir vb. soruların hepsinin cevabı haberimizin devamındadır.
Milli Piyango Nedir?

29 ocak Milli Piyango Sonuçları Çekiliş Listesi ve Bilet Sorgulama
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 19 Ocak 2017 - 23:59 'de eklendi ve 536 kez görüntülendi.

Milli Piyango, Milli Piyango idaresi tarafından yürütülen bir şans oyunudur. Bu şans oyununda biletlerin üzerine numaralar basılarak çeyrek, yarım ve tam bilet olarak satılır. Belirli günlerde kura çekimi yapılır ve tüm numaraları tutturan talihliler büyük ödülü alırlar. Tutturulan rakam sayısına göre sondan başa doğru ödül miktarı değişmektedir. Sadece son rakamı tutturanlar amorti yani bielte verdikleri parayı kazanırlar. Türkiye’de Milli Piyango çekilişleri ayda üç defa olmak üzere her ayın 9, 19 ve 29. günlerinde gerçekleştirilir. Senede bir defa da ikramiyelerin oldukça yüksek olduğu yılbaşı çekilişi yapılır. Yılbaşı çekilişinde rakamlar o kadar yükselir ki çekilişe günler kala biletlerin tamamı tükenir.Milli Piyango Çekilişi Ne zaman?
Milli piyango çekilişleri her ayın 9, 19 ve 29. günlerinde olmak üzere ayda üç defa yapılır. Bir de 31 aralık gecesine özel Yılbaşı çekilişi düzenlenir.

Milli Piyango Bilet Sorgulama 29 ocak 2017

29 ocak çekilişi henüz yapılmadı. Aşağıdan sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Heyecanla beklenen çekiliş gecesi sona erdikten sonra artık akıllarda tek soru vardır o da bilete ikramiye çıkıp çıkmadığıdır. Bunun için önceleri gazete alıp tek tek numaralara bakılırdı. Artık bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Milli Piyango’nun hazırladığı web sayfasında bilet numaranızı yazarak anında ikramiye çıkıp çıkmadığını sorgulayabilirsiniz. Milli Piyango sorgula linkine tıklayarak hemen biletinizi sorgulayabilirsiniz.Milli Piyango Nasıl ödeme alınır şartları neler?

Milli Piyango’da bilete ödeme yapılabilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini denk getirmiş olması, çekilişin tarihi, seri numarası ve fiyatı herhangi bir kuşkuya neden olmayacak şekilde kendini belli edecek nitelikte olması gerekir. Sorun olmayan biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılma veya kopma olması durumunda, parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları okunanlara da ikramiye ödemesi yapılmaktadır.

İkramiye denk gelen numaralar üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi sadece, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerde, bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı ile daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödeme alınabilir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini tutturamayan ya da kendini belli eder nitelikte olmayan; sahte, , zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar ya da daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere hiçbir şekilde ikramiye ödemesi yapılmaz.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı