SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

37 Yıl Sonra İlk Kez

Otuz yedi yıl sonra ilk kez olarak bu anma töreni yapılacak. 1980 yılından bu yana yapılmayan Hacı Bektaş-ı Veli anma törenleri ve programları bu yıl tekrardan yapılmaya başlanacak. 

37 Yıl Sonra İlk Kez
Bu haber Toprak Çınar tarafından 08 Mart 2017 - 7:01 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Hazreti Ali’nin 21 Mart tarihinde ki doğum günü ile birlikte kutlanacak olan bu program Ankara da ATO Congresium toplantı salonun da gerçekleşecek.Türkiye de yaklaşık olara 37 yıldan bu yana yapılmayan Hacı Bektaş-ı anma törenleri bu yıl yapılacak.  1980 yılından bu yana yapılmayan bu törenler ise 21 Mart Hazreti Ali Doğum günü anma töreni ile bu yıl tekrardan harekete geçecek.  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise bunu Alevi kardeşlerimiz ile birlikte tekrar bir araya gelme buluşması olarak ikili ilişkilerin tekrar düzelmesi olacak diyerek takdim etti.  Aleviler adına da bir knuşma yapan Dede ise şu cümleleri kat etti. biz hiçbir zaman devlete küsmedik ki şimdi barışalım bizde devlete küsme darılma olmaz sonuçta bu dünya geçici asıl baki olan öbür dünyadır sözlerini kat etti.

Ayrıca Numan Kurtulmuş ise bu müjdeyi verirken bundan hiçbir şekilde Hacı Bektaş hazretlerini anma programları yasak olmayacak dedi. buna mukabil olarak ise Kurtulmuş Ankara ATO Congresium merkezine herkesi davet etti. o gece orada çok güzel bir program olacak hepinizi beklerim ifadelerine yer verdi. Bu da tüm aleviler tarafından olumlu karşılandı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA