SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
istanbul escort

Adalet Bakanından Deniz Yücel Açıklaması!

Alman Die Welt Gazetesinin Türkiye Muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasına dair Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanından Deniz Yücel Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 01 Mart 2017 - 20:45 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.

Alman Die Welt Gazetesinin Türkiye Muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanmasına dair Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Fransa’da biraya gelerek basın toplantısı düzenledi. Bakan Bozdağ, Die Welt muhabiri Deniz Yücel İle ilgili bir soruyu cevapladı.Türkiye’de Deniz Yücel’in tutuklanmasının siyasi bir karar mı sprusuna Bakan Bozdağ, “kararı bağımsız Türk mahkemesi vermiştir. İtiraz hakları mevcuttur, Karar siyasi değildir.” dedi.Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de, Deniz Yücel’in tutuklanmasının Türkiye ve Avrupa’nın hukuk devleti ilkeleri algıları arasındaki büyük farkı göz önüne serdiğini söylemişti.Gelişmeler üzerine Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın Almanya Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı ve tutuklamadan duyulan rahatsızlık iletilmişti.

Bekir Bozdağ, Thorbjorn Jagland ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısına katıldı. Bozdağ, burada Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi daimi temsilcilerine hitap etti. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Bozdağ, yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı. Soruları da yanıtlayan Bozdağ’ın, Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinin 15 gün içinde atanacağını açıkladığı öğrenildi.Bozdağ’a Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Yüksek Müşavir Bilal Çetin, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkileri Genel Müdürü Harun Mert, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile İnsan Hakları Daire Başkanı Hacı Ali Açıkgül de eşlik etti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı