SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Afrika Turunda Tanzanya İle Mozambik Ön Planda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika turunda ilk olarak durağı Tanzanya Devleti oldu. Erdoğan Tanzanya da Tanzanya ile Türkiye arasında 9 anlaşma işbirliği protokolü imzaladı.

Afrika Turunda Tanzanya İle Mozambik Ön Planda
Bu haber Toprak Çınar tarafından 25 Ocak 2017 - 8:10 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Tanzanya devlet Başkanı John Pembe Joseph Magufuli huzurunda bu iki devlet arasın imzalanan işbirliği protokol maddeleri ise şöyle olduğu belirtildi:Türkiye Tanzanya arasında gerçekleşen savunma sanayi işbirliği mutabakatına Enerji ve tabii kaynaklar bakanı Berat Albayrak Tanzanya adına ise Savunma bakanı Mwinyi imza attı. Yine iki ülke arasında kalkınma işbirliği anlaşmasına ise Türkiye tarafında TİKA başkanı Serdar Çam Tanzanya tarafından Finans ve kalkınma bakanı Philip Mpando imza attı. Eğitim alanında iş birliği anlaşmasına enerji ve tabii kaynaklar bakanı Berat Albayrak imza atarken Tanzanya adına ise Eğitim bakanı Joyce Ndalichako imza attı.

Aynı zamanda TRT ile imzalanan bir diğer anlaşmaya ise TRT genel müdürü Şenol Göka ve Tanzanya yayıncılık kurulu genel müdürü Eyüp Riyoba Chacha imzaladılar. İki ülke arasında havacılık ve uçak sanayi hakkında da yapılan anlaşmalar bulunurken. Buradan ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika turunun ikinci durağı olarak ise Mozambik’i işaret etti. Aynı zamanda Turizm konusu üzerine de Tanzanya devleti ile mutabakat imzaladı. İmzalanan bu mutabakatların ise henüz maddeleri ve şartları belirtilmedi. Tanzanya ve diğer Afrika ülkeleri ise Türkiye ile mutabakat imzalamaktan son derece memnun olduklarını belirtti.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı