SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Aile Bakanı İstanbul’da

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya dün konsolosluk binasına sadece 25-30 metre kala birden aracımızın etrafını saran araçlar ile önümüz kesildi.

Aile Bakanı İstanbul’da
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Mart 2017 - 12:17 'de eklendi ve 1.090 kez görüntülendi.

Dün geceden bu yana yaşanan Hollanda krizinin merkezinde olan Aile bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya İstanbul da açıklama yaptı. Fatma Betül Sayan Kaya dün gece orada yaşananlar resmen diplomasi dışı hareketlerdi. Bizler her ne kadar olursa olsun dün orada diplomasi içine girmeyen bir hareket ile karşı karşıya kaldık.Sonrasında ise bir yetkili gelerek Konsolosluk binasına gitmemin diplomatik olarak yasaklandığını belirtti. ilk başlarda bunun bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünürken biraz daha bekleyip birkaç telefon görüşmesi yaptığım da ise bunun doğru olduğunu öğrendim. Resmen 30 metre kala kendi konsolosluk binamıza girmemiz yasaklandı. Bunun yanlış bir tutum olduğunu ve diplomasi ile karşılanmayacak bir tutum odluğunu belirtmemize rağmen ısrar ile devam edildi. Bunu sosyal medya ve resmi hesaplarımızda duyurmamızın ardından ise orada bulunan vatandaşlarımı direkt olarak konsolosluk binası önüne geldiler.

Vatandaşlarımızın gelmesi ile birlikte bizler de bu sefer vatandaşlarımız gurbetçi kardeşlerimiz ile birlikte bir araya gelmek istedik fakat bu sefer de buna da izin verilmeyerek direkt olarak Almanya uçağı ile geri dönmemiz istendi. Bunun açıklaması dahi yapılmadan polis ekipler atlar ve jop kullanarak toplanan gurbetçileri dağıtmak üzere harekete geçti bunu dahi bilerek yaptılar dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı