SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Aras Kargo’da Sular Durulmuyor!

Aras Kargo’nun yüzde 25 hissesinin sahibi ve Avrupa’nın lider lojistik şirketlerinden olan Austrian Post, şirketin ortaklık yapısı ve hisse alım sürecine ilişkin olarak, pay sahibi Evrim Aras’ın gerçeğe aykırı beyanlarının bir karalama kampanyasına dönüştüğünü açıkladı.

Aras Kargo’da Sular Durulmuyor!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 08 Şubat 2017 - 19:24 'de eklendi ve 498 kez görüntülendi.

Aras Kargo’nun yüzde 25 hissesinin sahibi ve Avrupa’nın lider lojistik şirketlerinden olan Austrian Post, şirketin ortaklık yapısı ve hisse alım sürecine ilişkin olarak, pay sahibi Evrim Aras’ın gerçeğe aykırı beyanlarının bir karalama kampanyasına dönüştüğünü açıkladı.Aras Kargo Anonim Şirketi’ne şirketin A grubu hissedarı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras’ın yapmış olduğu başvuru neticesinde İstanbul Anadolu 5’inci Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından ticari kayyum atandığı açıklandı. Aras Kargo’ya ticari kayyum atandı Aras Kargo’ya ticari kayyum atandı Austrian Post tarafından konu ile açıklamada gecikmedi.

Geçtiğimiz hafta Avusturyalı ortağını suçlayarak, şirketin yönetimine kayyum atanmasını sağlayan Evrim Aras’a Austrian Post tarafından sert bir cevap geldi. Aras Kargo’nun yüzde 25 hissesine sahip olan Austrian Post, Evrim Aras’ın beyanlarının bir karalama kampanyasına dönüştüğünü iddia etti. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Aras Kargo’daki ortakları Evrim Aras’ın yaptığı açıklamaların gerçeğe aykırı olduğu söylendi. Kamuoyuna, Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen kayyum atama kararının, İstanbul Anadolu 9. Asliye Ticaret Mahkemesinde devam eden bir davada verilen ihtiyati tedbir kararı olduğu ifade edildi. Açıklamada ayrıca şirketin yönetimsel işlemlerinin sekteye uğramaması için, tüm pay sahipleri tarafından mahkemeden kayyum atanmasının talep edildiği belirtildi.Yalnızca acil işler için atanan kayyumun, şirket yönetimi ve benzer kritik kararlarda yetkili olmadığı ifade edilen açıklamada, Evrim Aras’ın gerçek dışı açıklamalarının şirket tarafından büyük bir rahatsızlığa yol açtığı söylendi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı