SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Eşini Cumhurbaşkanı Yardımcılığına Atadı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in eşi Mihriban Aliyeva cumhurbaşkanı birinci yardımcısı oldu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Eşini Cumhurbaşkanı Yardımcılığına Atadı
Bu haber Alper tarafından 21 Şubat 2017 - 12:09 'de eklendi ve 1.213 kez görüntülendi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığının yapmış olduğu açıklamada İlham Aliyev’in, ”Cumhurbaşkanı 1. yardımcılığı” görevine eşi Mihribah Aliyeva’yı atadığı söylendi. İlham Aliyev’in (55) olmadığı durumlarda tüm yetkiler eşi Mihribah Aliyeva (52) geçecek.Azerbaycan, ”cumhurbaşkanı 1. yardımcısı” ve ”cumhurbaşkanı yardımcıları” makamları için referanduma gitme kararı aldıktan sonra 26 Eylül 2016 tarihinde Azerbaycan’da gerçekleşen referandumla anayasada değişikliğe gidilmişti. Referandumda Azerbaycan halkının kullanmış olduğu % 86,6 evet oyu ile belirli makamların seçilmesi kararı alınmıştı.

Bu yeni anayasayla görevlendirmeler ve görevden almalar cumhurbaşkanı tarafından yapılıyor. Ancak cumhurbaşkanının olmadığı taktirde dokunulmazlık hakkına sahip 1. yardımcı yetkiyi devralacak.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA