SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bakandan Yerli Otomobil Açıklaması!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, otomobil tasarımına büyük ilgi duyan 13 yaşındaki asperger sendromlu Mesut Uygun’u makamında kabul etti.

Bakandan Yerli Otomobil Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 14 Şubat 2017 - 18:51 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, otomobil tasarımına büyük ilgi duyan 13 yaşındaki asperger sendromlu Mesut Uygun’u makamında kabul etti. Eğitimine 7. sınıfta devam ettiğini dile getiren Uygun, büyüyünce araba tasarımcısı olmak istediğini söyledi. Uygun, Türkiye’nin yerli otomobil çabalarının devam etmesi gerektiğini dile getirdi.Ziyarette Mesut’un babası Arif Sami Uygun ve annesi Tülay Uygun da bulundu. Bakan Özlü, kabulde aile ile sohbeti sırasında, “Biz şöyle bir haber aldık; bir delikanlı, genç arkadaşımız var. Otomobil konusuna meraklı hem tanışalım hem de kendisinden otomobil konusunda istifade edelim istedik” dedi. Baba Arif Sami Uygun ise Mesut’un bütün çalışmalarının derlendiği üzerinde “13 Yaşındaki Otomotiv Tasarımcısı Mesut Uygun’un Çalışmaları” yazan bir kitabı Bakan Özlü’ye takdim etti.Basın mensuplarının kitabın içindeki çalışmaları sorması üzerine Mesut, “İçinde resimler var. Araba resimleri, ben çizdim” yanıtını verdi. Mesut, gelecekte ise araba tasarımcısı olmak istediğini kaydetti.

Bu konu üzerine yerli otomobil hakkında da açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil çalışmalarında bir dönüşümün söz konusu olduğunu belirterek, “Şuanda görüştüğümüz birkaç sanayicimiz var. Onlarla beraber çalışıyoruz. Birbiriyle anlaşan sanayicilerimizin oluşturacağı yeni bir şirket, yeni bir yapı ile devam edeceğiz” dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA