SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bardakçı Yazdı

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Yüksek Kurulunun Ezan ile aldığı karar sonrası tepkiler yavaş yavaş çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Bardakçı Yazdı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 22 Şubat 2017 - 10:16 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

Murat Bardakçı ise bu konuyu şu şekilde değerlendirdi. Türkiye de en çok musallat olunan on konuyu yazın deseniz bunun ilk başında Ezan gelir dedi. Ayrıca ezanı bu şekilde sınırlamak doğru değildir dedi.
Diyanet işleri yüksek kurulu tarafından ezanın 80 desibel de okunması kararına yönelik veya sınırlandırılması kararına yönelik olarak tepkiler ve eleştirilerden bir tanesi de Murat Bardakçı’dan geldi. Bardakçıya göre ezan gibi mukaddes bir duyurunun bu gibi sınırlamalar ile sınırlandırılması hiç de doğru bir konu olarak görülmüyor. Hatta belki de ezan Türkiye Cumhuriyeti içerisinde en çok uğraşılan konularının başında geliyor. Bardakçı ezanın güzel okunmasına yönelik alınan bu kararın doğru olmadığını öncelikli olarak merkezi sistemle ezan okunan camilere müdahale edilmesi gerektiğini ifade ederken aynı zaman da müezzin ve imamlara da nerede ise her yıl yılda iki kez ezan okuma eğitimi verilmesi gerektiğini de ifade etti.
Bunun yanı sıra Bardakçı ezanın 80 desibel sınırlaması ne gibi bir fayda sağlayacak sanki sadece bir düzenleme yapıldı denilecek başka hiçbir faydası görülmeyecek göreceksiniz dedi. ezan okuma için buranın bu toprakların sesi gibi okuyan eski müezzinler yok değil var ama sayıları az dedi. bu sebeple sınırlama olmamalı ifadesini kullandı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı