SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Başbakan Anadolu Mitinglerine Devam Ediyor!

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı

Başbakan Anadolu Mitinglerine Devam Ediyor!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 01 Mart 2017 - 20:42 'de eklendi ve 277 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.Konuşmasına ‘Allah’ına kurban Tokat’ sözleri ile başlayan Başbakan Yıldırım, yöreye ait ‘Hey onbeşli’ türküsünün sözlerini seslendirdi.Muhalefetin her şeye karşı çıktığını ifade eden Başbakan Yıldırım, “Üçüncü köprüyü yaptık. Dünyanın en büyük havalimanı yapılacak bunlar ne diyor ‘hayır’. Hızlı tren yapılacak hayırcılar yine önde. Marmaray. 150 yıllık ecdadımızın hayalleri gerçeğe dönecek yine bunlar hayır sınıfında. Bunlar her şeye hayır der, ama köprüyü yapıp bitirdiğiniz zaman herkesten önce onlar geçer. Böyle de bir huyları var. Bugün de hayır diyorlar. Evet diyenlere de ileri geri laf ediyorlar” diye konuştu.

Öte yandan konuşmasını dinleyen gelin ve damadı kürsiye çıkaran Başbakan Yıldırım, önce halka şahit misiniz diye sordu? Karşısılığında ‘Evet’ cevabını alan Başbakan, daha sonra gelin ve damada sordu. Burada da ‘Evet’ cevabını alan Başbakan, “Ben de debelediye başkanının bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri karı koca ilan ediyorum.” dedi.Konuşmasının bitiminde Yıldırım, 15 Temmuz gecesi, Tokatlıların Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı göğsünü siper ettiğini, bayrağına, geleceğine sahip çıktığını hatırlattı. 15 Temmuz gecesi Tokat’ın yedi şehidi ve gazileriyle demokrasiye sahip çıktığını dile getiren Yıldırım, darbe girişimi sırasında Ankara ve İstanbul’da şehit olan Tokatlıların isimlerini söyleyerek, bütün şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ise hayırlı, sağlıklı ömür diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA