SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başbakan Binali Yıldırım Almanya’da!

Resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gelen başbakan Binali Yıldırım, burada yaşayan Türklere hitap etti.

Başbakan Binali Yıldırım Almanya’da!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 18 Şubat 2017 - 20:08 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gelen başbakan Binali Yıldırım, burada yaşayan Türklere hitap etti.”Sizin arkanızda Türkiye var kendinizi asla yalnız hissetmeyin” diyen Başbakan Binali Yıldırım gurbetçilere müjdelerini peş peşe sıraladı. Başbakan Yıldırım, “Bundan sonra Türkiye’de telefonlarınızı kullanabileceksiniz. Artık alınan mahkeme kararları Türkiye’de de geçerli olacak, bu çile de sona erecek. Türkiye’de yükseköğrenim görmek isteyen gençlerimize yönelik özel, size has kontenjanlar oluşturacağız. Üniversitelerde Türk diasporası araştırma enstitüsü kuracağız.Yabancı düşmanlığı ile etkin mücadele edeceğiz ” dedi.Başbakan Binali Yıldırım’ı, dün gece Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’nda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eşi Hülya Çavuşoğlu, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve diğer ilgililer karşıladı.

Başbakan Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile uçağın merdivenlerinden indiği sırada, kendisini alkışlayarak karşılayan havalimanı çalışanlarının yanlarına gitti. Havalimanında görevli Türk vatandaşlarıyla tokalaşan ve çalışmalarında başarılar dileyen Yıldırım, ardından konaklayacağı otele hareket etti. Daha sonrada Düsseldorf’da halka hitap etti.Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmesi başladı. Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile Almanya’yı ziyareti kapsamında katıldığı 53. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme öncesi basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi. Yıldırım ve Pence, basına tokalaşarak poz verdi. Commerz Bank binasında gerçekleşen görüşme, TSİ 19.30’da başladı.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı