SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’de

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’de vatandaşlara hitap etti.Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Almanya ve Ana Muhalefet Partisi CHP’ye yüklendi.

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’de
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 04 Mart 2017 - 22:14 'de eklendi ve 433 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’de vatandaşlara hitap etti.Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Almanya ve Ana Muhalefet Partisi CHP’ye yüklendi.Kırşehir’in Cacabey Meydanı’nda düzenlenen mitinge, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katıldı. ‘Ebediyen Tütecek Ak Ocağın Bacası Evet Diyecek Ahilerin Yuvası’, ‘Ahilik Şeddi Belimizde Evet Mührü Elimizde’ pankartlarının açıldığı mitingde Başbakan Binali Yıldırım vatandaşları eşi Semiha Yıldırım ile birlikte selamladı.

Konuşma arasında Merkel ile görüşmek için izin isteyen Yıldırım telefon görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu.Almanya ile yaşanan toplantı krizi sonrası bu ülkenin Başbakanı Angela Merkel’le bir telefonda konuşan Başbakan Binali Yıldırım görüşme sonrası açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, “Halk oylamasına yönelik yapılacak, vatandaşlarla buluşmaralara kısıtlama getirilmesi, iptal edilmesi konusunu Sayın Merkel’le konuştum. Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz. Önümüzdkei hafta içinde iki ülkenin dışişleri bakanları bir araya gelip bu konuya açıklık getirecekler” dedi.CHP milletvekili Deniz Baykal’ın Almanya’daki toplantısını iptal etmesi konusundaki soruyu da cevaplayan Başbakan Yıldırım, “Onun kararı. Ne sebeple iptal etti bilmiyorum ama orada tatsız bir durumla karşılaşmamak için böyle bir karar almış olabilir ya da Türkiye ile ilgili böyle bir tutum ortaya konmasına tepki olarak bu kararı da almış olabilir. Eğer böyleyse Sayın Baykal’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı