SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başbakan Binali Yıldırım Malta’da!

Başbakan Yıldırım Malta’ya düzenlediği resmi ziyaret kapsamında Malta Başbakanı Preca ile görüştü.

Başbakan Binali Yıldırım Malta’da!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 17 Şubat 2017 - 18:38 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım Malta’ya düzenlediği resmi ziyaret kapsamında Malta Başbakanı Preca ile görüştü. İki lider görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Yıldırım, referanduma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Resmi ziyaretler kapsamında Malta’ya giden Başbakan Binali Yıldırım, ortak basın toplantısında Malta Başbakanı ile kameralar karşısına geçti. Toplantı sırasında Maltalı bir gazeteci, Türkiye’de FETÖ nedeniyle meslekten atılan memurları ve terör soruşturmasında tutuklanan gazetecileri sordu. Gerçeklerin farkında olmayan gazetecinin bu sorusuna, Başbakan Yıldırım’ın verdiği cevap, ders niteliğinde oldu.Türkiye’nin 5 yıldır 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaptığını, terörle mücadelede önemli adımların atıldığını hatırlatan Başbakan, hangi Avrupa ülkesinin parlamentosunun bombalandığını sorguladı.Başbakan Yıldırım referanduma ilişkin sorulan bir soruya cevap verirken “MHP ile söylem birliğimiz normal gerekirse referandumda ortak etkinlikte yapabiliriz” dedi.

Malta’ya giden Başbakan Binali Yıldırım, bu ülkeye ziyarette bulunan ilk Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu.Görüşmelerde ikili siyasi, ekonomik, kültürel işbirliği alanlarının, terörizmle mücadele, düzensiz göç sorunu konularının, Malta’nın AB Dönem Başkanlığı ışığında Türkiye-AB ilişkilerinin ve Avrupa Birliği’yle ilgili hususların, ayrıca diğer güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alındı.Başbakan Binali Yıldırım’a Malta ziyaretinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç eşlik ediyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı