SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başbakan Karşılığı En Ağır Şekilde Verilecek

Fatma Betül Sayankaya’nın Hollanda da yapacağı konuşma ve açıklamaları için ambargo koyan Hollanda hükümetine karşılık tepkiler en ağır şekilde devam ediyor.

Başbakan Karşılığı En Ağır Şekilde Verilecek
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Mart 2017 - 9:24 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama da ise Hollanda Hükümetine en ağı şekilde gönderme yaparken aynı zaman da ise Hollanda hükümetine bunun en ağır şekilde karşılığının verileceğini açıkladı.Dün yaşanan konuşma krizi halen daha devam ederken bu arada Avrupa ülkelerinde verilen ikinci konuşma ambargo kararı olarak gündeme geldi. Hollanda hükümeti yaptığı açıklama da konuşma yapmak üzere Rotterdam’a giden Fatma Betül Sayankaya ile ilgili konuşma yaptırmama kararı aldı. Birkaç saat için gerilim dünya medyasına yansıması ise iki ülke arasında ki diplomatik ilişkilere zarar vermeye başladı. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama da Hollanda hükümetinin vermiş olduğdu bu kararın hiçbir Avrupa insan haklarına hiçbir demokrasi düzenine uymadığının altını çizerek şunları belirtiyorum ki Rotterdam da yapılan bu gereksiz ve haksız uygulama kesinlikle doğru bir uygulama değildir. Buna nasıl karar verilir anlayamaıyorum.

Hollanda hükümeti bu verdiği karar ile ilgili olarak Türkiye ile arasında olan her türlü siyasi ekonomik veya diğer yönden bütün alınan bütün adımlara her zaman için bir set çekmeyi başardı. Bundan sonrasında bizde Türkiye Hükümeti olarak Hollanda ile atacağımız her adımı çok sert bir şekilde incelemeye deva edeceğiz.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı