SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Başbakan: Kılıçdaroğlu’nu Ben Anlamıyorum!

Başbakan Binali Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

Başbakan: Kılıçdaroğlu’nu Ben Anlamıyorum!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 22 Mart 2017 - 14:09 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çırağan Sarayı’nda Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.Başbakan Yıldırım, kadınların karşısında konuşmanın zor olduğunu, çocukluğundan beri kadınlarla konuşurken çok fazla heyecanlandığını, bu durumun bugün de devam ettiğini söyledi. Yıldırım, “Kadın-erkek, hepimiz Cenab-ı mevlanın yarattığı kullarız. Nüfusumuz eşit, fırsatlarımız eşit mi Değil. Demek ki burada yapmamız gereken bazı işler var. İş hayatında, sosyal hayatta, kültürel hayatımızda, hayatın her yerinde mutlaka kadınlarımızın çok daha etkin olarak yer almasına ihtiyaç var. Bizim bakış açımız böyle” diye konuştu. Geçen 15 yılda kadına bakışlarında, siyasette, iş hayatında, sosyal ve akademik hayatta kadının yerinin hep öncelikleri olduğunu ve bu yönde de adımlar attıklarını dile getiren Yıldırım, istatistiklere bakılınca Türkiye’de bankacılıkta çalışanların yüzde 51’inin kadın olduğunu anlattı.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Başbakan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu’nu ben anlamıyorum. 18-25 yaşı o kadar çarpıtıyor ki. 9 Milyon 250 bin insanımız var 18-25 yaş arası, bunun yarısı kadın. İşi geldi bağladı askerliğe. Peki 4.5 milyonu kadın onlar askere gidiyor mu?. Yok sayıyor, zihninde kadın yok. Sosyal demokrat olmak lafla olmaz. “Efendim askere gitmemek için 18 yaşı seçilme yaşı getirdiniz” Bu çok gülünç bir şey. Ama muhalefet partisi başkanına yakışmayacak bir şey” şeklinde konuştu.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA