SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Başbakandan DEAŞ Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayıp, baş başa görüştüğü Ürdün Başbakanı Hani El-Mulki ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakandan DEAŞ Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 07 Mart 2017 - 20:29 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayıp, baş başa görüştüğü Ürdün Başbakanı Hani El-Mulki ile ortak basın toplantısı düzenledi.Ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, PYD’nin Suriye’de ortak seçilmesinin çok büyük talihsizlik olduğunu ifade ederek, hiç bir terör örgütünü kullanarak başka bir terör örgütünün yok edilemeyeceğini konu hakkındaki muhataplara bildirdiklerini açıkladı.Ürdün Başbakanı Mulki ile ikili ilişkiler hakkında görüştüklerini açıkladı.

Terörle mücadelede her iki ülkenin de ön safta yer aldığını vurgulayan Yıldırım, “DEAŞ’la etkin mücadelede, Suriye’nin birlik ve bütünlüğü aleyhine gündem izleyen kesimlerle hiçbir yere varılamayacağını bütün muhataplarımıza iletmiş bulunuyoruz. Bu bağlamda Suriye’nin kuzeyinde YPG, PYD gibi PKK terör örgütüyle aynı karakteri taşıyan terör örgütlerinin bazı müttefiklerimizce terörle mücadelede ortak seçilmiş olması bir talihsizliktir. Türkiye olarak hiçbir terör örgütünü kullanarak, başka bir terör örgütünün yok edilemeyeceğini, bu olsa olsa yeni bir terör örgütünün daha da büyüyerek, sorunların içinden çıkılmaz hale getirileceğini muhataplarımıza açık şekilde ifade etmiş bulunuyoruz” dedi.Öte yandan Yıldırım, Suriye’ye ait savaş uçağının Türkiye topraklarına düştüğü, uçağın pilotunun hastanede tedavi altında olduğu belirtilerek, pilotun durumunun ne olacağı, iade edilip edilmeyeceğinin sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, pilotun tedavisinin sürdüğünü belirtti. Şu anda pilotun iadesi veya tutulmasına yönelik bir işlemin söz konusu olmadığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA