SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

BAŞKONSOLOSLUK DEAŞ’TEN GERİ ALINDI!

Irak’ın güvenlik güçleri, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluk binasını DEAŞ’ten geri aldıklarını duyurdu.

BAŞKONSOLOSLUK DEAŞ’TEN GERİ ALINDI!
Bu haber Atakan Akgün tarafından 07 Mart 2017 - 11:47 'de eklendi ve 1.028 kez görüntülendi.

Irak güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu binası, DEAŞ’ın elinden geri alındı.Merkezi Erbil’de bulunan Rudaw televizyon kanalında, Irak güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamaya göre, DEAŞ’ın elinde bulunan Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu binası geri alındı.

2014 YILINDA DEAŞ’IN ELİNE GEÇMİŞTİ
AA muhabirinin askeri kaynaklardan aldığı bilgilerde, DEAŞ’ın 2014 yılında aldığı Başkonsolosluğa hemen girilemedi. Teyyaran Mahallesinde bulunan Başkonsolosluk ilk önce TNT patlacılar ile temizlendi, sonra da alana girildi.

2014 yılında terör örgütü DEAŞ militanları tarafından işgal edilen Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu işgal edildikten sonra boşaltışmıştı. Koalisyon uçakları önceden Konsolosluk binasını vurmuş ve büyük hasarlar meydana geldiği için bina kullanılamaz hal almıştır.DEVLET BİNALARI KURTARILDI
Irak İçişleri Bakanlığı’na bağlı olacak çalışan Acil Güçler Sözcüsü Abdulemir el Mehdavi’nin yaptığı açıklamaya göre ”Irak ordusuna bağlı olan özel kuvvetler, DEAŞ’ın son kalesi Musul’daki en önemli yerlerden biri olan hükümet binasını geri aldılar.” dedi.

ÇOK SAYIDA MİLİTAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Acil güçler sözcüsü Mehdavi, Terör örgütü olan DEAŞ’ın elinde bulundurduğu valilik binası da dahil, çoğu devlet binasının DEAŞ’ın elinden dün gece yapılan operasyon neticesinde birçok militanın öldürüldüğünü açıkladı.DEAŞ’E KARŞI OPERASYON 17 EKİM TARİHİNDE BAŞLAMIŞTI
Irak Hükümetinin Başbakanı olan Haydar el-İbadi, Musul’ün, terör örgütü DEAŞ’in elinden kurtarılması için başlatılan operasyonun tarihini 17 Ekim diye açıklamıştı. Musul’un doğusunu Ocak aylarının başında tamamen ele geçiren Irak güçleri, 19 Şubat tarihinden itibaren de, ülkenin batısını DEAŞ’in elinden alabilmek için operasyonlara başlamıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA