SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bedelli askerlik son dakika! Şartlar belli oldu mu: Yaş sınırı ve ücreti ne kadar?

Bedelli askerlik son dakika! Şartlar belli oldu mu: Yaş sınırı ve ücreti ne kadar?
Bu haber Alper tarafından 11 Temmuz 2018 - 10:20 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmeler gelmeye devam ediyor. En son Başbakan Yıldırım’dan bedelli askerlik açıklaması gelmişti. Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ile ilgili, “Meclis açıldığında bu konu ele alınacak” dedi. Peki bedelli askerlik yaş sınırı ve ücreti belli oldu mu? İşte ayrıntılar…
Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ile ilgili, “Meclis açıldığında bu konu ele alınacak” dedi. Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi. Bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulunan Yıldırım, “O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum.
 O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. 
Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.
Bedelli askerlikte Temmuz sinyaliTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bedelli askerlik gündemine bağlı olarak tatili erteleyebilir. Temmuz ayının ilk haftası geride kalırken seçim sonrası ana gündem maddesi olan bedelli askerlikte düzenlemenin Temmuz ayına yetişip yetişmeyeceği merak ediliyor.15 Temmuz’dan sonra Meclis, 1 Ekim’e kadar tatile girecek. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik konusunun kamuoyundaki aciliyetine göre tatilin ertelenebileceğini söyledi. 
Geçmiş dönemlerde de tatilin ertelendiği hatırlatıldı.Grup Başkanvekili Muş,
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home2/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı