SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Binali Yıldırım’dan Deniz Yücel Yanıtı!

Başbakan Binali Yıldırım Almanya’da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle ve gazetecilerle toplantıda bir araya geldi.

Binali Yıldırım’dan Deniz Yücel Yanıtı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 19 Şubat 2017 - 18:22 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım Almanya’da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle ve gazetecilerle toplantıda bir araya geldi.Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada, “Terörle ilgisi olmayan vatandaşlarımızın tercihi, başımız gözümüz üstüne. İstediği tercihi yapsın. Bizim sözümüz terör örgütlerinedir. Kimse, çarpıtmasın, çok açık.” dedi. .

Koalisyonu eleştirirken, tek parti iktidarlarını savunan Yıldırım, “Biz hiçbir vatansever vatandaşımızın terör örgütlerinin telkinine, onların gittiği yoldan gitmeyeceğine adımız gibi inanıyoruz. Terörle ilgisi olmayanın tercihi başımız gözümüz üstüne” dedi. Yıldırım, ‘partili cumhurbaşkanlığı’na getirilen ‘tek adam’lık eleştirilerine de “Vatandaşın en az yüzde 50 oyu ile seçilme şartı olan yerde tek adamlık olur mu?” diye yanıt verdi.

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım toplantı çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım Türkiye’de gözaltına alınan Die Welt Gazetesi Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel’le ilgili bir soru üzerine, “Bu konu savcılığı ilgilendiriyor” diye konuştu. Başbakan Yıldırım Yücel’in nasıl bir suçlama ile karşı karşıya olduğu konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti.Die Welt gazetesinin 43 yaşındaki muhabiri Deniz Yücel geçen salı günü akşam saatlerinde Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermek amacıyla gitmiş ve gözaltına alınmıştı. Deniz Yücel, hacker grubu RedHack tarafından kamuoyuna sızdırılan ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın elektronik posta yazışmalarına ait olduğu ileri sürülen bilgilerle ilgili bir haber hazırlamıştı. Deniz Yücel’in avukatı Veysel Ok, müvekkiline yöneltilen soruların RedHack soruşturmasıyla ilgili olduğunu söyleyerek, “Terör örgütü üyeliğiyle suçlanma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz” diye konuşmuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı