SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bundan Sonra Elektrikte Kara Liste Dönemi!

Elektrik dağıtım şirketleri bundan sonra yapacakları kara liste uygulaması sayesinde kaçak elektrik kullananları ve fatura tarihlerini 6 kez geciktiren kişileri affetmeyecek. Detaylar haberimizde…

Bundan Sonra Elektrikte Kara Liste Dönemi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 28 Ocak 2017 - 16:35 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.

Serbest tüketici döneminin başlaması yüzünden vatandaşlara oldukça kolaylıklar sağlayan elektrik firmaları, bundan sonra yapacakları kara liste uygulaması ile kaçak elektrik kullanan ve her yıl fatura ödemesini 6 kez geçen kişileri affetmeyecek. Şimdi gelin bu uygulamanın detaylarına göz atalım.UZAKTAN KESİLEBİLECEK!

Kaçak elektrik kullanımı yapan ve faturasını düzenli ödemeyen tüketicilerin bundan böyle, evlerinin içerisinde yer alan elektrik sayaçları sökülerek dışarıda yer alan bir panonun üzerine yerleştirilecek. Bu müşteriler kısacası sorunlu müşteri olarak anılacakları için ekiplere evin içerisinde açma-kapamada konusunda sıkıntı yaratacaklarından dolayı kesme-bağlamalı sayaçlar takılacak. Bu sayede herhangi bir kaçak durum tespit edilir veya faturasını 6 kez geç ödeyen kişilerin elektrikleri uzaktan kesilebilecek. Elektrik şirketleri, yapılan çalışmalar sonucunda bundan sonra kara listeye alınma süresinin 8 ay olmadığını söyledi. Böylece bundan sonra böyle durumlarda herhangi bir ekip göndermeden sayaçların elektriğini uzaktan kesebilecekler.

ANİ BASKINLAR YAPILACAK!Bildiğimiz gibi Doğu ve Güneydoğu’da kaçak elektrik kullanımı oldukça fazla. Elektrik firmaları bu kullanımı engellemek için bundan sonra ani baskınlar yapacak. Bu bölgelerde bazı kişilerin çift hat çektiği, emlakçıların da “kaçak hatlı” söylemi ile ev sattıkları öğrenildi.

Sonuç olarak arkadaşlar bu uygulama çok güzel oldu. Kaçak kullananların parası bizden çıkıyordu.. Bu yöntem sayesinde artık kaçak kullanımı daha azalacak böylece kaçak kullanan kişilerin parası elektrik faturamıza yansımayacak.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı