SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çanakkale Devam Ediyor

Çanakkale de meydan gelen depremler kapsamında bir yenisi daha eklendi. Bu gece yarısı sabaha karşı gerçekleşen depremler de bu kez deprem yerin yedi kilometre altında gerçekleşti Fakat daha uzmanlarında belirttiği gibi Çanakkale ve civarı özellikle depremin yaşandığı ve yoğun olarak hissedildiği bölgede toprak ve kayaç yapısının yumuşak olmasından dolayı depremlerin hissedilmesi gayet normal.

Çanakkale Devam Ediyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 23 Şubat 2017 - 11:12 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Çanakkale de yaşan depremlere ise b gece sabaha karşı saat 04:55 civarında bir yenisi daha eklendi. İstanbul Kandilli rasathanesinden yapılan açıklamaya göre ise deprem tam olarak yerin yedi kilometre altında gerçekleşti. Buna göre her ne kadar depremin şiddeti 4.3 büyüklüğünde dahi olsa da hissedilmesi gayet normal olarak karşılandı. Bunun nedeni ise geçtiğimiz günler de yer bilimleri ve jeofizik alanında kendini geliştirmiş ve bu konuda uzman olan hocaların yaptığı açıklamalar oldu. Hocaların dediğine göre ise depremin yoğun olarak yaşandığı bölgede ve daha çok o taraflarda her ne kadar deprem yerin 7 kilometre gibi bir altında gerçekleşse de hissedilmesi normaldir. Çünkü bölgenin toprak ve kayalık yapısı ile alakalıdır.
Ayrıca Çanakkale Ayvacık ilçesinde meydana gelen bu depren için Başbakanlık Afet ve acil Durumu yönetimi başkanlığı da aynı saati yani 04:55 saatini vererek yaşandığı zaman dilimini de onayladı. Bu saatten itibaren Ayvacık ilçesinde herkes yeniden ayakta bulunuyor kimse rahat bir nefes alamadı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı