SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Çanakkale Durmadan Sallanıyor

Ege Bölgesinde sürekli olarak bu biçimde artçı depremler geçmiş yıllarda görüldü. Fakat 6 şubattan bu yana Çanakkale de meydana gelen artçı deprem ve büyüklüğü 5.0 üstünde olan deprem sayısı nerede ise yüzyıldır görülmüyor.

Çanakkale Durmadan Sallanıyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 14 Şubat 2017 - 13:12 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisi Öğretim görevlileri bölgenin yumuşak kaya yapısında olması hasebiyle bu depremlerin çok hissedildiğini belirtti.
Kandilli rasathanesinden elde edilen verilere göre ise 6 Şubat tarihinden itibaren 12 Şubat tarihine kadar toplam olarak 807 sarsıntı Çanakkale de hissedildi. Bir diğer veri ise Kandilli rasathanesi yine depremlerin büyüklük olarak sınıflandırmasını çıkartacak olursak diyerek paylaştı. Bu paylaşıma göre büyüklüğü 1-2 arasında olan deprem sayısı 423 adet iken yine büyüklüğü 2-3 arasında olan 298 ve 3-4 şiddetinde olan sarsıntı sayısı 70 iken 4-5 arasında 11 ve asıl olarak şiddetli hissedilen 5-6 arasında ki sarsıntı sayısı 5 adet olarak belirtiliyor. Kandilli rasathanesi yine verdiği bilgiye göre bu şekilde artçı depremlerin o bölgede bir veya iki hafta daha beklenebileceğini bu sebep ile evinden çıkan vatandaşların evine bir iki hafta daha gitmemesi gerektiğini evine dönen vatandaşların ise derhal boşaltması gerektiğini belirtti.
Çanakkale de artçı depremler bir iki hafta daha beklenirken deprem şiddetini 6.0 ve üstünü görmesi şu ana kadar uzmanların değerlendirmelerine göre beklenilen bir durum olmadığı açıkça ifade ediliyor.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA