SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çanakkale Yine Sallanmaya Devam Ediyor

Uzun bir süredir devam eden Çanakkale ve ege bölgesinde oluşan depremler yine kendini gösterdi.

Çanakkale Yine Sallanmaya Devam Ediyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 01 Mart 2017 - 7:24 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Dün gece yarısı bir sarsıntı ile daha karşı karşıya kalan Çanakkale halkı bu sefer de büyük bir sarsıntı olmamasına rağmen İstanbul Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre şiddetin 4.7 büyüklüğünde olduğu belirlendi.Uzmanlar araştırmacılar ve profesör hocaların verdiği tahmin ettiği bilgiler doğrultusunda ise yaklaşık 10 gün kadar önce bu depremlerin 15 gün kadar daha tahmin etmesi ve bunun akabinde ise azalarak durması bekleniyordu. Tine öğretim görevlisi Jeologların verdiği bilgiler ışığında Çanakkale ve diğer illerde depremin bu kadar şiddetli hissedilmesi demek şu ki bu fay hattının daha fazla dayanamayacağı anlamına geliyor. Fakat bu ihtimal çok düşük durumda olduğu da ısrarla belirtiliyor. Şunu belirtmek isteriz ki depremlerin Çanakkale ve diğer bölgeler bu kadar çok hissedilmesinin ana sebeplerinden bir tanesi olarak üst düzeyde bulunan toprak yapısının çok yumuşak olmasından kaynaklanıyor.

Yine aynı şekilde sadece toprak yapısı değil kayaç yapısının da yumuşak olması belli başlı nedenler arasında gözüküyor. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre 4 ve üzeri şiddetinde yaşanacak depremlerin bir hafta daha aralıklı olarak kendini tekrar etmesi bekleniyor. Alışılmış gibi bir durum olsa da korkulan en büyük durum bu fay hattı kırılmalarının Marmara bölgesinde büyük bir depremi tetikleme durumudur.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı