SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

CHP MYK’si Sona Erdi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının gündemini kamuoyuyla paylaştı.

CHP MYK’si Sona Erdi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 13 Şubat 2017 - 18:56 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının gündemini kamuoyuyla paylaştı.CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantının ardından açıklamada bulunan Böke sözlerine, “Çok izleyen olmayabilir. Çünkü biz basın açıklaması saatimizi duyurduktan hemen sonra Bakanlar Kurulu’nun açıklama saati de hızla bizim saatimizle değiştirildi ama mutlaka bir yerlerde izleyenler vardır, hepinize sonsuz sevgi ve saygılarımızı iletiyorum.” diyerek başladı. Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan beş askerin cenazesinin bugün memleketlerine gönderildiğini anımsatan Böke, Türkiye’nin, sınır güvenliğini sağlamak için sınır ötesi operasyon yapma hakkının olduğuna dikkati çekti.

Böke, neredeyse her gün yürekleri yakan acı haberler alındığına işaret ederek, şehitlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara ve Türkiye’ye sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.Böke, dış politikanın iç politikaya malzeme edilmesinin nasıl zararlara yol açtığının bir kaç yıldır görüldüğünü, Türkiye’nin ödediği bu büyük bedellerin son bulması gerektiğini bildirdi.Böke, çocukların canının iç siyasete malzeme edildiği bu çarpık düzenin devam etmesini istemediklerini ifade etti.Böke, bu korku sonucunda “hayır” diyen bilim insanlarının üniversiteden atıldığını, gazetecilerin, televizyoncuların işleriyle, onurları arasında tercih yapmaya zorlandığını öne sürdü. Referandum sürecinin kurallarının, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile değiştirilerek, “Hep biz konuşalım, gerçekler sussun” denildiğini ileri süren Böke, gerçekler ortaya çıkarsa bu düzenin değişeceğini söyledi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı