SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Cin Çarpmaması İçin Dua Ederek Kazmışlar

İstanbul ili içerisinde Sultanahmet Camii’ne 200 metrelik bir mesafede surların hemen dibinden tünel kazmış olan definecilerin, dedektör ile bölgede bir arama gerçekleştirdikleri de ortaya çıktı.

Cin Çarpmaması İçin Dua Ederek Kazmışlar
Bu haber Vedat Soylu tarafından 25 Şubat 2017 - 12:45 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

İstanbul ili içerisinde Sultanahmet Camii’ne 200 metrelik bir mesafede surların hemen dibinden tünel kazmış olan definecilerin, dedektör ile bölgede bir arama gerçekleştirdikleri de ortaya çıktı.İstanbul Sultanahmet içerisinde gecekondudan tarihi camiye tam 200 metrelik mesafede Kaçak tünel kazmış olan 3 tane defineciden 1 tanesi gözaltına alındı. Cin çarpmaması için dualar ile kazı yapan kaçakçıların ilerlemesine ise Bizans sütunlarının engel olduğu açıklandı. Bizans altınlarını aramakta olduklarını söyleyen kaçakçılar, kazı noktasını ise çok özel bir çubuk ile belirledi

İstanbul ilinin göbeğinde tarihi mekânlara çok büyük zarar verecek biçimde kazı gerçekleştiren ve de tünel açmış olan define avcılarına operasyon yapılmış, 3 kişiden 1 tanesi gözaltına alınmıştı. Operasyon ile beraber gerçekleştirilen incelemelerde ise kazılan tünelin nelere mal olmuş bulunduğu da ortaya çıktı.

Yapılmış olan araştırma kapsamında, define avcılarından Hakan Ö. ve de 2 tane arkadaşının, kazının gerçekleştirildiği sokakta yer alan gecekondunun yanında 5 metre surların alt kısmına doğru; 5 metre ise Sultanahmet Camii’ne doğru yatay bir şekilde kazı yapmış oldukları belirlendi.Definecilerin ayrıca, tünel kazısı 5 metre ilerledikten sonrasında Bizans döneminin sütununa denk geldiğinden dolayı ilerleyemedikleri ve sütunun etrafından dolaşmayı isterlerken ise göçük yaşanmış olduğu öğrenildi. Tünel kazmış olan define avcısı 3 kişinin ayrıca cin çarpmaması için internetten indirmiş oldukları dua çıktıları ile birlikte kazıyı yaptıkları da tespit edildi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı