SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çocukları Agresif Kişiliğe Dönüştüren 5 Yiyecek

Çocuklar bilinçaltının onlara oynadıkları oyunun farkına varmaksızın hareket edebilirler. Peki ya anne ve baba olarak bunların farkına biz varmış olsak..

Çocukları Agresif Kişiliğe Dönüştüren 5 Yiyecek
Bu haber Toprak Çınar tarafından 29 Ocak 2017 - 12:55 'de eklendi ve 387 kez görüntülendi.

*Sosis; Kendi otokontrolünü kendisi sağlayamayacak yaşta olan çocuklara yedirilmemesi tavsiye edilmektedir. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda boğulmalara sebebiyet vermektedir.*Ton Balığı; Aşırı tüketimi söz konusu olmamasına rağmen aşırıya kaçılan Ton Balığı beslenmelerinde içinde bulundurduğu sinir sistemini yıpratıcı etkenler sinir sistemini bozarak kalp krizini tetikleyebiliyor.

*Mantar; Mantar özellikle çocukların severek tükettiği bir yiyecek olmasının yanında zehirli yaban mantarlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yabani ve aşırıya kaçan beslenmelerde halüsülasyonlara rastlanmaktadır.

*Çikolata; İçerisinde barındırdığı yüksek şeker oranı ile küçük çocuklar için fazlası oldukça zararlıdır. Bünyeleri gereği fazla şekere dayanamayan çocuklarda kolesterol görülme oranı yüksektir.*Dondurma; İçerisinde yer alan etken maddeler çabuk bozulabilir yapıya sahip oldukları için fazla tüketimi bağırsak sorunlarına yol açmaktadır.

Çocukların beslenmesinde ve beyin gelişimlerinde ilerleme görmek için zararlı etkenlerden korumak gerekmektedir. Büyüme çağında olan çocuklarda aşırıya kaçınılan her besin kaynağı onları daha agresif yapacaktır.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı