SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’nda görüştü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da görüşmede hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’da!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 10 Mart 2017 - 21:50 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’nda görüştü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da görüşmede hazır bulundu.Zirve sonrası Üst Düzey İşbirliği Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin iki ülke arasında varılan anlaşmaların imzalandığı basın toplantısına katıldı.

Rusya lideri Putin, bu toplantıda uçak kriziyle başlayan süreçte Türk firmalarına ve işçilerine yönelik uygulanan iş vizesi yasağının kaldırılacağını duyurdu. Putin, “Geleceğe dönük hedefler, planlar belirlediklerini” ifade etti. “Türkiye en önemli partnerlerimizden bir tanesi. Rusya ve Türkiye çok yönlü ortaklık yoluna geri döndü. Rusya Türkiye’yi en önemli ortaklarından biri olarak görüyor ve siyasal diyalogu en üst düzeyde geliştirmek istiyor,” diyen Putin, yeni ortak yatırım fonu kurulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise iki ülke arasında komşuluk ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını, yeni işbirliği alanları tesis ederek münasebetleri geliştirdiklerini belirtti. “Köklü ve özel ilişkilerimizi geliştirmede kararlıyız. Maalesef 2015 yılı sonunda bizler derinden yaralayan bir hadise sebebiyle çok zaman kaybedildiğini” ifade eden Erdoğan, iki ülke ilişkilerini normalleştirme konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini vurguladı.İki lider, Türkiye’de turizmin geliştirilmesi gerektiğine de dikkati çekti. Putin, “Rus turistler için Türkiye tekrar gözde ülke haline geliyor” ifadesini kullanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Turizm alanında bu yıl rekor kırmak istiyoruz. Rus dostlarımızı ülkemize davet etmek istiyorum” dedi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı