SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan Federasyonu Üyelerini Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tepki!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 23 Mart 2017 - 19:37 'de eklendi ve 379 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan Federasyonu Üyelerini Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada “16 Nisan’dan sonra Parlamentomuz idam ile ilgili kararı olumlu verir bana gelirse ben bunu onaylarım. Başı okşanacak çok yetimlerimiz var. Daha dökülecek çok terimiz var. Gerekirse vatan için istikbal için akıtılacak çok kanımız var. Yapacak çok işimiz var. Bunun için 16 Nisan’ın çok önemli olduğunu söylüyoruz” dedi.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “‘Tek adam gelecek’ diyorlar. Ey Kılıçdaroğlu, senin partinin genel başkanlığını yapmış olan tek adamdı. İnönü tek adamdı. Çünkü onlar başkalarına hayat hakkı tanımıyorlardı” görüşünü savundu. “Diyelim ki; cumhurbaşkanı nefsine yenildi. Gerçekten tek adamlık yapmaya kalktı. Her şeyden önce bu kişinin yakasına kim yapışır?” diye soran Erdoğan, salondan gelen “Allah” sesleri içinde “Millet yapışır” dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Meclis, soru önergeleri, araştırma ve soruşturma komisyonlarıyla, yasama yetkisiyle bu kişiye dünyayı dar eder. Ortada bir suç varsa iş Yüce Divan’a gider. Hatta Meclis, karşılıklı feshe gider. Bu şartlar altında kim tek adamlığa cesaret edebilir?”

Anasaya değişikliğinde söz konusu olanın seçimle iş başına gelen, görev süresi belli olan bir Cumhurbaşkanı olduğunun altını çizen Erdoğan, seçimin olduğu yerde, sürenin olduğu yerde böyle bir tehlikenin söz konusu dahi olamayacağına işaret etti. 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı