SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan; OHAL’de Sorun Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri ilişkilerini sade bir hale ve daha sağlıklı bir hale getirmeliyiz dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan; OHAL’de Sorun Yok
Bu haber Toprak Çınar tarafından 27 Ocak 2017 - 15:31 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi.

Afrika ziyaretlerini bitirerek Afrika’dan Türkiye’ye dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ABD ilişkilerini daha sağlıklı bir hale getirmeliyiz dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika Ziyareti sırasında bir diğer konuya ise yani FETÖ ve uluslar arası terör grupları ile mücadele konusuna dikkat çekti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan bir diğer önemli konu olarak Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump dönemi ve Türkiye’nin içinde bulunduğu Anayas değişikliği Referandum süreci ile ilgili olarak da çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan TRUMP ile yapacağı görüşme için fazla gecikmemeli ve ilişkilerimizin gerçekten stratejik olarak değerlendirmesini yapmalıyız dedi. Şu an çok sağlıklı mı sorusuna ise Erdoğan Tabi ki Hayır Sağlıklı değil diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayrıca Madagaskar da karşılaştığı ilgi ve merakla ilgili olarak daha hiçbir Afrika ülkesinde bu şekilde karşılanmadım bu beni gerçekten şaşırttı cümlelerine yer verdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan bu güne dünya liderleri arasında 23 Afrika ülkesine 30’dan fazla Ziyarette bulunarak en çok Afrika ülkesine ziyaret yapan liderler zirvesinde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin Afrika ili ilişkilerinin hem ticaret hem de uluslar arası olarak örgütlenme olan FETÖ ve diğer terör örgütü grupları ile olan mücadelesine değinmek olduğunu belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA