SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Referandum Tweeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray’da yeni sistemin adını açıkladıktan sonra akşam saatlerinde twitter hesabından bir mesaj paylaşarak 16 Nisan’da evet diyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Referandum Tweeti
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 10 Şubat 2017 - 20:40 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray’da yeni sistemin adını açıkladıktan sonra akşam saatlerinde twitter hesabından bir mesaj paylaşarak 16 Nisan’da evet diyeceğini açıkladı.Referandum öncesi sosyal medyada devam eden “Evet-Hayır” furyasına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Akşam saatlerinde de sosyal medyada bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben 16 Nisan’da tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için, tek devlet için Evet diyorum” dedi.Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Meclis’te kabul edilen anayasa değişiklik teklifini bu sabah onaylayıp Başbakanlığa gönderdikten sonra Aksaray’da Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada, 16 Nisan’da yapılacak referandum’da oylamaya sunulacak yeni sistemin adını açıkladı. Mevcut parlamenter sistemin bir pranga olduğunu belirterek yeni sistem için “Bunun adı Türk tipi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi. Biz farklı bir sistemle geliyoruz yani cumhurbaşkanının aktif olarak bir partisi olacak. Buna ne diyoruz, ‘evet’ mi?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa değişiklik teklifinin imzalamasının ardından seçim çalışmalarına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla başladı. Erdoğan Twitter hesabından, “Türkiye, yönetim sistemini değiştirme konusunda bugün önemli bir kavşağa ulaştı. 16 Nisan’da yönetim sistemimizi değiştirmek için millet olarak sandık başına gideceğiz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin iradesinin ve kararının başımızın üstünde yeri vardır. Ben 16 Nisan’da tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için, tek devlet için Evet diyorum.” dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA