SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

DEAŞ Bombalandı!

DEAŞ terör örgütü tarafından etkin bir şekilde kullanılan taşıma tünelleri, TSK unsurlarınca imha edildi.

DEAŞ Bombalandı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 12 Şubat 2017 - 20:17 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

DEAŞ terör örgütü tarafından etkin bir şekilde kullanılan taşıma tünelleri, TSK unsurlarınca imha edildi.Türk Silahlı Kuvvetlerince, terör örgütü DEAŞ’a yönelik Suriye’nin El Bab kentinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda, teröristler tarafından etkin olarak kullanılan çok sayıda tünel imha edildi.Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor. Harekat kapsamında, terör örgütü DEAŞ’a ait hedeflere yönelik hava harekatı düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçakları, teröristlerin yoğun şekilde kullandığı bazı tünelleri bombaladı.

El Bab’daki DEAŞ’lı teröristlerin yoğun ve etkin olarak kullandığı tüneller ilk kez net olarak görüldü. Tüneller içinde detay arz eden unsurlar da göze çarptı. Adeta bir labirenti andıran tünellerin içinde kazma kürek gibi teröristlerin kullandığı alet ve malzemeler görüldü. Askeri kaynaklar, bu tünellerin 10-15 yıl önce Fırat nehri suyunu tarım arazilerine taşıma amaçlı olarak yapıldığını bildirdi. Kaynaklar, terör örgütü DEAŞ’ın ise hem bu tünelleri hem de tarihi dönemden kalma bazı tünelleri yoğun ve etkin olarak kullandığını kaydetti. Suriye’deki operasyon sürerken tünellere ilişkin şemalar ele geçirildi ve son dönemde bu tünellere Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklarla yoğun bombardıman yapıldı.Fırat Nehri’nin suyunu tarım arazilerine taşımak için yaklaşık 15 yıl önce oluşturulan tünellerin imha edilmesiyle hareket kabiliyeti azalan terör örgütü DEAŞ’ın, büyük zarar gördüğü kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA