SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

DEAŞ’a ait 182 hedef vuruldu

DEAŞ’a ait 182 hedef vuruldu
Bu haber Mustafa Deniz tarafından 19 Ocak 2017 - 19:33 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklamaya göre, başta DEAŞ olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, sınır güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye’nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016’da başlatılan harekat tüm hızıyla sürüyor.Harekatın 149’uncu gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle Suflaniyah ve Kabr al Mukri bölgelerinin ele geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildi.

Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen terör örgütü DEAŞ’a ait 164 hedef vuruldu. DEAŞ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, El Bab, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerindeki terör örgütü DEAŞ’a ait 18 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında, barınma yeri olarak kullanılan 16, karargah olarak kullanılan 2 bina imha edildi.

Muhaliflere destek sağlayan TSK unsurlarının, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerinde tespit ettiği 3 DEAŞ hedefi, koalisyon hava unsurları tarafından imha edildi.Rusya ile sağlanan mutabakat sonucu, El Bab bölgesinde, koordinasyon hattının güneyinde tespit edilen DEAŞ hedefleri, Rus jetlerince imha edildi.

Gün içinde, karadan ve havadan gerçekleştirilen harekatlar sonucu 18 DEAŞ’lı terörist etkisiz hale getirildi.Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince, gün içinde 25 el yapımı patlayıcı, harekatın başından bugüne kadar da 2 bin 970 el yapımı patlayıcı ve 43 mayın imha edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA