SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Deniz Baykal’dan Sert Referandum Açıklaması!

Sabah saatlerinde Trabzon’a gelen CHP Antalya Milletvekili ve CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ramada Otel’de partisince düzenlenen toplantıya katıldı.

Deniz Baykal’dan Sert Referandum Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 16 Mart 2017 - 19:38 'de eklendi ve 360 kez görüntülendi.

Sabah saatlerinde Trabzon’a gelen CHP Antalya Milletvekili ve CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ramada Otel’de partisince düzenlenen toplantıya katıldı. CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, partililer ile çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda  konuşma yapan Deniz Baykal Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili konuştu.Türkiye’nin 80 milyon olduğunu, 7 düvele hâkim olduğunu 600 yıllık bir imparatorluğu ayakta tutmuş bir millet olduğunu ifade eden Baykal, şimdi bu 80 milyonluk milletin yetkiyi tek adam vermesinin izahı olmayacağını dile getirdi. Bu tür bir sistemin ‘al sen beni yönet, istediğini yap’ demek olduğunu anlatan Baykal, “Beşer şaşar. Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın. Olmaz, kimseye bu yetki verilmez, verilmemeli” açıklamasında bulundu.

Milletin üstünlüğünün, milletin egemenliğinin işin temeli olduğunu vurgulayan Baykal, “Bizim hukuk sistemimizin temelinde milli egemenlik ve meclis üstünlüğü vardır. Buna giderken bir baktık, meclise açıktan tavır takınmak mümkün değil, getirilen anayasaya göz atınca gördük ki meclisin yetkileri önemli ölçüde hırpalanmış, Meclis eski meclis değil. Meclisi meclis yapan yasama tekelidir. Kanunu meclis yapar. 80 milyonu bağlayacak kural, millet adına yapılır.” dedi.Deniz Baykal, devletle milleti ayırmanın çok tehlikeli olacağını savunarak, “Şimdi devletle milleti ayırma başladı. Milletin bir kısmıyla yüzlercesinin oyuyla devleti ele geçirip meclisi etkisiz kılma oyunu kuruldu. Bu devletin Türkiye Cumhuriyeti’nin bizim tarihi, milli, coğrafi bütün varlığımızın sahibi millettir.” diye konuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı