SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Denizaltısına Sabotaj Yapacaktı

Kocaeli Gölcük içerisinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda silah, muhabere ve de atış kontrol sistemlerinin açısından Türk Donanması’nda yer alan en gelişmiş denizaltıları arasında bulunan TCG Gür’e sabotaj yapılmak istendiği ortaya çıktı.

Denizaltısına Sabotaj Yapacaktı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 04 Mart 2017 - 16:00 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.

S.S. ismine sahip olan bir astsubay 30 Aralık 2016 tarihinde görevli bulunduğu TCG Gür isimli denizaltısının motoruna onlarca sayıda cıvata ile birlikte anahtar ve de somunlar attı. Askeri kaynaklar ise ”’Bu gerçekleştirilen eylem fark edilmese idi. Denizaltı çalıştırıldığı an itibari ile motor kullanılamaz bir duruma gelecekti”’ ifadelerine yer verdi..Sözcü gazetesinden Can Özçelik’in yapmış olduğu özel bir haberine göre tutuklandığı açıklanan astsubay görevindeki S.S hakkında ise; ”Devletin Silahlı Kuvvetlerine ait bir durumda olan deniz ulaşım arabasını tahrip etme teşebbüsü’ suçlaması ile bir soruşturma başlatıldı. Gerçekleştirilen soruşturmanın hemen sonrasında olayda FETÖ / PDY bağlantısının olabileceği konusunda bir şüphe oluştu. Bunun sonrasında ise askeri savcılıkta şüpheli astsubayın eyleminin devletin güvenlik durumuna karşı suçlar dahiline girdiğini belirtip soruşturmanın Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmesi konusunda bir karar verdi. Dosya ise Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na işlem yapılması için gönderildi.

Askeri savcılık ayrıca, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermiş olduğu dosya için vermiş bulunduğu görevsizlik kararında gerçekleşen olayı detaylarıyla anlattı. Yazı içerisinde, şüpheli S.S adlı astsubayın, 30 Aralık gecesinde 00.00 ila 00.40 saatlerinin arasında TCG Gür denizaltısı içerisinde nöbetçi olduğu bu saatlerin arasında ise 3 kez dizel dairesine girip burada bulunan kutudan civata ile birlikte somun ve de anahtar alıp motor içinde yer alan yuvalara koymuş olduğu belirtildi. Şüpheli durumdaki astsubay 5 Ocak 2017 tarihi içerisinde tutuklanıp cezaevine gönderildi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı