SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Devlet Bahçeli: Bu Vahşilik Niye?

MHP lideri Bahçeli, Hollanda ile yaşanan diplomatik krizin ardından yeni açıklamada bulundu. Bahçeli, “Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?” dedi.

Devlet Bahçeli: Bu Vahşilik Niye?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 13 Mart 2017 - 20:51 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

MHP lideri Bahçeli, Hollanda ile yaşanan diplomatik krizin ardından yeni açıklamada bulundu. Bahçeli, “Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, diplomatik krizin yaşandığı Hollanda’yı sert sözlerle eleştirdi. 16 Nisan referandumuna atıfta bulunan Bahçeli, “Hadi, CHP, HDP, FETÖ, PKK itiraz ediyor da Avrupa ülkelerine ne oluyor” dedi. Bahçeli, “Bazı ülkeler Türkiye’nin sistem değiştirmesinden ürktü. Avrupa ülkelerini korku saldı” dedi.Bahçeli, “İnanarak söylüyorum, dünyaya ve Avrupa’ya bir evet yetecek, Türkiye evetle yenilmezliğe yükselecektir” mesajını paylaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hollanda ile yaşanan krize Twitter hesabından tepki gösterdi. MHP lideri, “Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır? Bu vahşilik, bu vandallık niyedir?” diye sordu. “Hasta olanın şifâ dağıtması, reçete yazması akıl ve mantık dışıdır. Avrupa ağır hastadır, Hollanda komadadır ve kriz üstüne kriz geçirmektedir” değerlendirmesini yaptı.

Avrupa ülkelerini korku sardığını ve 16 Nisan’da yapılacak referandumdan çekinildiğini savunan Bahçeli, Hollanda’da yaşayan Türklere seslendi, “Türkiye-Hollanda ilişkilerini gerenleri sandıkta unutmayın. Türk milletine hakaret eden, kötü söz sarfeden, barbarlık ve kaba güçle insanımıza, değerlerimize saldıran partilere taviz ve onay vermeyin. Şayet Türk ve Türkiye düşmanlığını meslek edinmiş partilerde Türk soylu aday varsa çekilmesi, demokratik tepkisini göstermesi temennimdir” ifadelerini kullandı. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA