SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Hollanda’ya Tepki!

Atatürk Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Hollanda tarafından uçağının iniş izninin iptal edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Hollanda’ya Tepki!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 11 Mart 2017 - 22:11 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Atatürk Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Hollanda tarafından uçağının iniş izninin iptal edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda’nın kararını eleştirerek, “En son bize dediler ki, ‘Lahey’de yapsanız ne olur? Biz de uzlaşma olsun diye ‘Tamam Lahey’de de yapabiliriz, problem değil. Orada da yaparız, burada da yaparız.’ Bu sefer daha da küstahlaşarak, bizim toplantımıza kimlerin katılacağının listesini istediler. Bu ancak yani faşist bir yönetimde olur. Bu ancak diktatörlükle yönetilen bir ülkede olur. Bizim oradaki, birlikte olacağımız vatandaşlarının listesini istemek ne demek? Böyle bir uygulama olabilir mi?” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıklamasında Hollanda Dışişleri Bakanı ile de görüştüğünü ve ülkelerindeki seçim sebebiyle sıkıntı yaşayacaklarsa ziyaretini erteleme teklifi de sunduğunu söyledi. Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Başbakan’ın sosyal medyadan ‘Türk bakanı kabul etmiyoruz’; Wilders gibi yaptığı açıklamaları gördük. Dışişleri Bakanı ile görüştüm. Açıkça söyledim. ‘Seçim öncesi gelmem sizi Wilders karşısında zorda bırakacaksa anlayış gösteririm, seçimden sonra gelirim’ dedim. Dostane bir yaklaşım içerisinde. ‘Seçim sonrasında da garanti veremem’ dedi. Bu hoş bir şey değil. Benim oraya gelip gelmemem senin garanti vermene bağlı değil. ‘Başbakan’ınla görüş bana neticeyi bildir’ dedim. Telefon beklerken Hollanda Başbakanı’ndan açıklama geldi. Ucuz bir yöntemle ‘Türkiye’den Dışişleri Bakanı müzeleri ve laleleri görmeye gelebilir’ demiş. Kendisi açısından utanç verici bir şey. ” sözlerinde bulundu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı