SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Dışişleri Bakanlığı Münbiç İle Alakalı Açıklamalar Yaptı

Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Çavuşoğlu, Münbiç’le alakalı olarak; ”Eğerki YPG terör örgütü buradan çekilmez ise tabii ki de vuracağız. Bunu daha öncesinde de açıkça söyledik” ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanlığı Münbiç İle Alakalı Açıklamalar Yaptı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 03 Mart 2017 - 17:00 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Açıklamasının devamında ise; ”Biz şu an içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ile Rakka Operasyonu’nu nasıl yapabiliriz ve de hangi kuvvetlere tam olarak nasıl destek verebiliriz bu konuları görüşüyoruz” ifadelerine yer verdi. El Bab Operasyonu’nun şu anda son aşamaya gelmiş olduğunu ve de içerde temizlik yapılmaya devam edildiğini de belirten Çavuşoğlu şu şekilde konuşmaya devam etti; ”Bu gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Operasyonu’nun maksadı ise Münbiç’in komple temizlenmesi ve de orada yaşamını sürdüren insanlara teslim edilmesidir. Amerika Birleşik Devletleri ile Münbiç operasyonunun konusunda değişik bir takım görüşlerimiz oldu. Amerika Birleşik Devletleri yanlış gruplar ile burada bir operasyon gerçekleştirdi. Bize ise net bir biçimde özel bir söz vermiş idi. Sayın Barack Obama ve de Genelkurmay Başkanı. Operasyonun bitmiş olduğu gün YPG terör örgütünün unsurları Fırat’ın doğusuna yeniden geri dönecek idi. 1 seneden daha da fazla bir zaman oldu ancak maalesef bu durum hiç bir şekilde gerçekleşmedi. Bizim ise yapmış olduğumuz tezimiz maalesef tekrardan doğru çıkmış oldu.” ifadelerine yer verdi. Dışişleri Bakanının ifadeleri Münbiç Opersyonu yapılacak mı sorularını da yeniden gündeme getirmiş oldu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı